The following content is provided by TitanTV
Channel Lineup
Channel
Date
select
Filters
HD New
Print
Time
Programs for FOXSPT2 on Tuesday, July 14, 2020
11:30 PM
NHRA Drag Racing Indianapolis from Lucas Oil Raceway in Indianapolis Doug Kalitta leads Top Fuel by 59 points, Jack Beckman leads Funny Car by 45 points, and Erica Enders leads Pro Stock by six points after 11 events.
2:00 AM
Formula E: Race To The Future (Repeat) Formula E racing promotes a technologically innovative division of open-wheel racing that competes around the world and focuses on a better eco-friendly future.
3:00 AM
Red Bull Air Race World Championship Abu Dhabi The Air Race World Championship gets underway for the first time since Paul Bonhomme won the series championship over Hannes Arch back in 2010.
4:30 AM
Red Bull Air Race World Championship Spielberg Race 8 of the world championship features 12 elite Masters pilots including defending champion Paul Bonhomme, who looks for a repeat Air Race series win.
6:00 AM
Kicker Arenacross Loveland, CO Competitive professional dirt bike riders participate in stadium races in various cities across the United States, testing their ability on various courses.
7:00 AM
Kicker Arenacross Loveland, CO Competitive professional dirt bike riders participate in stadium races in various cities across the United States, testing their ability on various courses.
8:00 AM
Kicker Arenacross Hobbs, New Mexico from Lea County Event Center in Hobbs, N.M. Kyle Peters, Jace Owen, Kyle Bitterman and Gared Steinke are the top contenders on the Arenacross circuit as they make their next stop in New Mexico.
9:00 AM
Kicker Arenacross Oklahoma City, OK from Lazy E Arena in Guthrie, Okla. Kyle Peters, Jace Owen, Kyle Bitterman and Gared Steinke are the top contenders on the Arenacross circuit as they make their next stop in Oklahoma.
10:00 AM
Kicker Arenacross Oklahoma City, OK 2 Kyle Peters, Jace Owen, Kyle Bitterman and Gared Steinke are the top contenders on the Arenacross circuit as they make their next stop in Oklahoma.
11:00 AM
Kicker Arenacross Denver, CO Kyle Peters, Jace Owen, Kyle Bitterman and Gared Steinke are the top contenders on the Arenacross circuit as they make their next stop in Colorado.
12:00 PM
Kicker Arenacross Denver, CO 2 Kyle Peters, Jace Owen, Kyle Bitterman and Gared Steinke are the top contenders on the Arenacross circuit as they make their next stop in Colorado.
1:00 PM
MLS Soccer Houston Dynamo vs Los Angeles FC from ESPN Wide World of Sports Complex in Orlando, Fla. LAFC is unbeaten in four all-time meetings with Houston in MLS play after earning a 3-1 victory on Sept. 25, as Diego Rossi and Eduard Atuesta scored.
3:00 PM
MLS Soccer Portland Timbers vs Los Angeles Galaxy from ESPN Wide World of Sports Complex in Orlando, Fla. Portland has won three of the past four overall meetings with the Los Angeles Galaxy, including a 4-0 triumph on July 28, as Cristhian Paredes scored a brace.
5:00 PM
WWE Friday Night SmackDown from WWE Performance Center in Orlando (TV-PG) The New Day defend their tag team championships against Shinsuke Nakamura and Cesaro, and Alexa Bliss and Nikki Cross face Sasha Banks and Bayley. Michael Cole(Commentator), Corey Graves(Commentator), Renee Young(Commentator)
7:00 PM
Boxing: Wilder vs Fury II from MGM Grand in Las Vegas (TV-14) Deontay Wilder (42-0-1, 41 KOs) puts his WBC World heavyweight title on the line against Tyson Fury (29-0-1, 20 KOs), who defends his lineal heavyweight title.
10:00 PM
PBC Fight Night Jose Uzcategui vs Caleb Plant from Microsoft Theater in Los Angeles Jose Uzcategui (28-2-0, 23 KOs) defends his IBF World super middleweight title for the first time as he goes up against Caleb Plant (17-0-0, 10 KOs).
Sports
For complete television listings, visit TitanTV.com
Copyright 2020. TitanTV, Inc. All rights reserved.
Terms of Service |  Privacy Policy |  Do Not Sell My Information
^ advertisement
 
  -